Preskočiť na obsah

Niekoľko dôvodov prečo robíme túto kampaň.

Voliť znamená pomáhať Slovensku

Niektorí ľudia si myslia, že by nemali voliť, ak momentálne študujú, pracujú alebo cestujú v zahraničí. Zabúdajú pri tom na to, že svojim hlasom môžu pomôcť Slovensku. Zvoliť dobrý parlament pre blízkych, ktorí žijú na Slovensku to je zodpovedná úloha. Naše hlasy zo zahraničia sú minimum čím môžeme pomôcť Slovensku.

Voľby sú výborný dôvod na to, aby ste sa ozvali svojim priateľom v zahraničí. Pripomeňte im, aby nezabudli včas požiadať o voľbu poštou. Urobte tak radšej ihneď.

Slovensko čaká na hlasy zo zahraničia s nádejou

Voliči, ktorí získali rozhľad v zahraničí majú zväčša triezvy pohľad na fungovanie štátu. Väčšina z našich občanov v zahraničí je vo vyspelých krajinách s funkčným štátnom. Videli, ako fungujú politici, ktorí posúvajú dopredu svoje krajiny. Voliči s touto skúsenosťou sú preto odolnejší voči populizmu. Ich samých prijali v iných krajinách. Sú preto odolnejší voči neznášanlivosti. Do politického a spoločenského procesu môžu prinášať nové perspektívy a skúsenosti. Preto je veľmi cenné, ak sa sa na výbere poslancov NR SR bude podieľať maximum voličov v zahraničí.

Chceme byť hrdí

Všetci chceme s hrdosťou počúvať o úspechoch, ktoré dosahuje naša vlasť v porovnaní s inými krajinami. Chceme, aby sa na Slovensku zlepšil život. Aspoň tak dobre, aby ďalšie generácie nemali dôvod natrvalo odchádzať do zahraničia.

Predchádzame sklamaniam

Mnohí z občanov Slovenska netušia, že je možné voliť zo zahraničia. Iní príliš pozde zisťujú, že na veľvyslanectvách voliť nemôžu. Ďalší si naplánujú cestu na voľby na Slovensko kde sa dozvedia, že práve oni na Slovensku voliť nemôžu, ale ak by včas požiadali o voľbu poštou, voliť mohli zo zahraničia.